W ubiegłym tygodniu miał miejsce finał programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE – 5 wybranych start-upów weźmie udział w tygodniowym bootcampie na MIT w Bostonie. Wśród zwycięzców jest uczestnik pierwszej edycji Szkoły Pionierów PFR!

Do tegorocznej edycji programu zgłosiły się 243 start-upy, z których 15 zostało wybranych do programu akceleracyjnego. Jego punktem kulminacyjnym był demo day, który miał miejsce w zeszły czwartek, a w jego czasie międzynarodowa komisja, złożona aż ze 130 osób oceniła prezentacje zespołów. Spośród 5 nagrodzonych projektów aż 4 można zdefiniować jako start-upy pozytywnego wpływu.

Pięć nagrodzonych projektów to:

Billon Group – polsko-brytyjski fintech to najbardziej dojrzały z uczestników akceleratora, a przy tym jedyny, który nie zajmuje się technologiami pozytywnego wpływu. Billon Group tworzy z użyciem blockchain rozwiązanie łączące płatności walutowe, cyfryzację i obieg dokumentów i zarządzanie tożsamością, które ma być przede wszystkim bezpieczne i powiązane z konkretnym użytkownikiem. Billon uzyskał w zeszłym roku finansowanie wysokości 5 mln euro od funduszy Mencey Capital i Rising Tide Financial.

IQ Biozoom – to start-up założony przez Jakuba Kaczmarskiego, uczestnika pierwszej edycji Szkoły Pionierów PFR, i p.o. dyrektora Sieci Badawczej Łukasiewicz. Ten medtechowy start-up zajmuje się unikalnym na światową skalę rozwiązaniem służącym do monitorowania poziomu glukozy w organizmie – za pomocą innych niż krew nośników – np. śliny. Pozwoli to na podniesienie komfortu życia cukrzyków, którzy nie będą zmuszeni do codziennego pobierania krwi. Rozwiązanie Biozoom ma być także potencjalnie wykorzystywane do pomiarów innych substancji w organizmie pacjenta.

(…)

Przeczytaj całość: https://startup.pfr.pl/pl/aktualnosci/5-zwyciezcow-akceleratora-mit-enterprise-forum-cee-w-tym-uczestn/