Innowacyjne pomysły na biznes w takich dziedzinach jak IT, medycyna czy smart city prezentują start-upy działające w ramach Platformy Startowej Unicorn Hub.

Prezentacjom przysłuchują się eksperci, a także przedstawiciele między innymi z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, czy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

– To już piąta runda inkubacji start-upów. Możemy się pochwalić, że spółki nie tylko otrzymały dofinansowanie, ale także z sukcesem wchodzą na rynek – podkreśla managerka do spraw rozwoju w Unicorn Hub, Agata Koprowska. – Mamy szereg start-upów medycznych. W tym momencie inkubowaliśmy start-up, który proponuje bezinwazyjną metodę pomiaru cukru w przypadku osób chorych na cukrzycę. Są też start-upy zajmujące się zastosowaniem innowacyjnych metod w kosmetologii, można tu wymienić używanie nowych receptur czy choćby innowacyjną metodę weryfikacji jakości wzroku u noworodków. Pomysłów jest naprawdę dużo z różnych branż.

– Zajmujemy się budową urządzenia i oprogramowania, które będzie dla fizjoterapeutów tym, czym stał się rentgen czy aparaty USG dla lekarzy – mówi przedstawiciel firmy Iniphy. – Nasze rozwiązanie, dzięki prostocie i przystępnej cenie, ma szansę stać się pierwszym na świecie powszechnie używanym urządzeniem do diagnostyki fizjoterapeutycznej. Opracowaliśmy skaner 3D, który potrafi wykrywać zaburzenia kształtu ciała z milimetrową precyzją oraz zmierzyć zmiany postawy ciała niewidoczne gołym okiem. Współczesna fizjoterapia jest tam, gdzie była medycyna w XIX wieku, kiedy to lekarz musiał polegać na swoim dotyku, wzroku i słowach pacjenta. Iniphy wprowadza fizjoterapię w XXI wiek. Rozwiązuje największą bolączkę fizjoterapeutów na całym świecie, czyli brak narzędzi diagnostycznych.

– Opracowujemy innowacje w diagnostyce medycznej, w szczególności pod kątem detekcji istotnych terapeutycznie substancji biochemicznych w płynach ustrojowych innych niż krew. Aktualnie opracowujemy rozwiązanie pozwalające na detekcję poziomu glukozy w ślinie – opowiada przedstawiciel firmy IQ Biozoom.

(…)

Przeczytaj całość: https://radio.lublin.pl/2021/05/lublin-staje-sie-stolica-start-upow-polski-wschodniej-trwa-piaty-demo-day/